Ve dnech 12. - 15. 7. jsme se zúčastnili turnaje WBGF Individual Championship na Gibraltaru.

Složení týmu: Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Honza Černý

Naše úspěchy:

Zdeněk s Honzou finále turnaje doubles

Zdeněk semifinále Super jackpotu

Individuální turnaj byl součástí týmového šampionátu, kterého jsme se letos neúčastnili. V konkurenci 12 týmů zvítězil tým Německa.

Fotogalerie

29. ročníku Czech Open v Pardubicích se zúčastnilo 16 hráčů ze 3 zemí. 

Hrálo se Švýcarským systémem na 7 kol, zápasy do 9 bodů. Prvních 8 hráčů postoupilo do čtvrtfinále, poté se již hrálo vyřazovacím způsobem. Čtvrtfinále a semifinále do 11 bodů, finále do 13 bodů,  o 3. místo do 9 bodů.

Vítězem 29. ročníku Czech Open se stal nejmladší účastník turnaje - Martin Žižka (CZE). Gratulujeme!

2. místo: Eva Žižková (CZE)

3. místo: Jan Šťastna (CZE)

4. místo: Jiří Vala (CZE)

Celkové pořadí hlavního turnaje:

      Počet výher Skóre Buchholz M-Buch.
1 Martin Žižka CZE 5 57.0-37.0 30.0 21.0
2 Eva Žižková CZE 4 44.0-44.0 26.0 20.0
3 Jan Šťastna CZE 5 56.0-36.0 29.0 21.0
4 Jiří Vala CZE 6 57.0-40.0 29.0 21.0
5 Tamaz Gongadze CZE 5 53.0-39.0 28.0 20.0
6 Pavla Vidanová CZE 4 54.0-36.0 27.0 20.0
7 Bill Pope ENG 4 48.0-45.0 28.0 19.0
8 Martin Tausche CZE 4 50.0-48.0 18.0 13.0
9 Jiří Olejníček CZE 3 48.0-47.0 28.0 19.0
10 Pavel Pěkný CZE 3 47.0-48.0 22.0 15.0
11 Martin Filipi CZE 3 44.0-45.0 22.0 16.0
12 Johann Webersberger AUT 3 44.0-46.0 21.0 16.0
13 Luboš Vencl CZE 3 42.0-50.0 22.0 16.0
14 Rudolf Schindler GER 2 37.0-57.0 20.0 14.0
15 Jan Brousek CZE 1 38.0-59.0 20.0 15.0
16 Karel Jeřábek CZE 1 20.0-62.0 22.0 16.0

Čtvrtfinále:
Vala - Tausche 11:0
Žižková - Pope 11:7
Šťastna - Vidanová 11:9
Žižka - Gongadze 11:3

Semifinále:
Žižková - Vala 11:5
Žižka - Šťastna 11:3

Finále:
Žižka - Žižková 13:8

O 3. místo:
Šťastna - Vala 9:0

 

Vítězem ve SpeedGammonu se stal Martin Filipi, vítězem One-Point turnaje Luboš Vencl.

Pořadí nedělního Hotel Krist Open:

1. Luboš Vencl
2. Jan Šťastna
3. Bill Pope
4. Pavla Vidanová
5. Rudolf Schindler

Fotogalerie


 

Ve dnech 7. -10. 6. 2018 jsme se zúčastnili 2nd Northern Cyprus Artemis Backgammon Open.

Složení týmu: Eva Žižková, Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Leoš Fiala, Honza Černý.

Naše výsledky:

Eva skvělé 5. místo v hlavním turnaji

Pavel vítěz SpeedgGammonu

Pavel s Honzou vítězi druhého turnaje Doubles Consulting

Zdeněk 8 vyhraných jackpotů (turnajů pro 8 hráčů) z 12.

Turnaj se hrál v krásném resortu, doporučuji všem, kteří chtějí spojit backgammon s dovolenou.

Kompletní výsledky turnaje (převzato z chicagopoint.com):

CHAMPIONSHIP (73): 1-Roohollah Amiri (Iran), 2-Tilman Söhnchen (Germany), 3-Damjan Plesec (Slovenia), 4-Jürgen Orlowski (Germany), 5-Eva Zizkova (Czech Republic), 6-Shimon Kagan (Israel); 1LC-Minh Nguyen (France), 2LC-Claus Elken (Denmark).

DOUBLES (32 teams): 1-Tilman Söhnchen (Germany) & Self, 2-Vancho Janakievski (Macedonia) & Atanas Tachev (Bulgaria).

DOUBLES (16 teams): 1-Honza Cerny (Czech Republic) & Pavel Zaoral (Czech Republic), 2-Marcel Büker (Germany) & Rainer Witt (Germany).

NATIONAL TEAM EVENT (8 teams): 1-Denmark: Claus Elken, Claes Salehn Norreen, Maya Peycheva, 2-Croatia: Mislav Kovacic, Richard Krietzman-Blazevic, Damjan Plesec.

SPEEDGAMMON (32): 1-Pavel Zaoral (Czech Republic), 2-Kakhaber Natchkebia (Georgia).

SUPERJACKPOT (8): 1-Airat Metshin (Russia).

1-POINT EVENT (64): 1-Mislav Kovacic (Croatia), 2-Vancho Janakievski (Macedonia).

869 BACKGAMMON EVENT (8): 1-Mislav Kovacic (Croatia).

SPECIAL PLAYERS: Liz Granstedt (Sweden), 2-Vakhtang Shanidze (Georgia), Anna Spasova (Bulgaria).

Fotogalerie

Ve dnech 18. - 21. 5. 2018 jsme se zúčastnili 10. ročníku Mistrovství Německa ve Frankfurtu nad Mohanem ve složení: Eva Žižková, Pavel Zaoral, Honza Černý.

Výsledky (zdroj chicagopoint.com):

CHAMPIONSHIP (108): 1-Chris Rogers (England), 2-Martin-Frederic Kahn (France), 3/4-Jens Averkamp / Dirk Leinberger, 5/8-Heribert Lindner / Tobias Hellwag / Sula Kurjakovic (Switzerland) / Georg Lachnit-Winter; 1LC-Rolf Schüler, 2LC-Fred Brendler.

INTERMEDIATE (64): 1-Michael Weidner, 2-Oliver Hauk, 3/4-Richard Kreitzman-Blazevic (USA) / Laurence Sinitzky (France), 5/8-Victor Stolniceanu (Romania) / Peter Berg / Toni Savio / Marco Benetti (Switzerland); 1LC-Yonas Brinkmann.

BEGINNERS (27): 1-Paltinisanu Corel (Romania), 2-Jürgen Feller, 3/4-Andrea Dörnemann / Thomas Frübing; 1LC-David Richardson (USA).

CONSULTATION DOUBLES CHAMPIONSHIP (46 teams): 1-Wolfgang Herfet & Dirk Leinberger, 2-Mislav Kovacic (Croatia) & Frank Simon, 3/4-Fred Brendler & Martin Hoffmann / Athanasios Lagopatis & Volker Wenzlaff.

CONSULTATION DOUBLES INTERMEDIATE (12 teams): 1-Philippe Boncenne (France) & Sabine Hildebrand, 2-Vedat Özcan (Turkey) & Wolfgang Schader.

SUPER JACKPOT 1 (32): 1-Philip Kazemieh, 2-Takis Chatzelis (Greece).

SUPER JACKPOT 2 (25): 1-Rolf Schüler, 2-Josefin Bichler.

LADIES CUP (29): 1-Andrea Bohnert, 2-Sabine Hildebrand.

SPEEDGAMMON (128): 1-Christoph Wagener, 2-Corinna Blaschke, 3/4-Ralf Jonas / Thomas Kazemieh.

Fotogalerie

XV. ročník mezinárodního turnaje v backgammonu

13.-15.7. 2018

Místo prezentace, zajištění ubytování, sekretariát a hrací sál:
Tipsport Arena, Sukova třída 1775, Pardubice, spojení od nádraží ČD trolejbusem č. 3 nebo autobusy č. 10, 16 a 17 (4. zastávka) (mapa)

Pořadatel: AVE-KONTAKT s.r.o.

Ředitel turnaje: Jan Šťastna

13. - 14. 7. - Turnaj jednotlivců

- účast: hráči bez omezení věku a výkonnosti

- základní část: švýcarský systém na 7 kol, zápasy s doublovací kostkou do 9 bodů

- druhotná kritéria: 1. rozdíl skóre, 2. Buchholz, 3. vzájemný zápas

- nejlepších osm hráčů po základní části postupuje do čtvrtfinále (11 bodů), semifinále (11 bodů) a finále (13 bodů) + o 3. místo (9 bodů)

- párování čtvrtfinále bude volené, podobně jako v bridži: První hráč pořadí po základní části si volí svého soupeře ze zbylých sedmi, pak si volí druhý nejlepší a pak třetí nejlepší zbývající hráč. Zbylí dva hráči tvoří čtvrtý pár. Semifinále pak proti sobě hrají vítězové 1. a 4. páru a vítězové 2. a 3. páru.

- v turnaji se budou používat šachové hodiny: hráč má 12 sekund na tah + celkovou rezervu 2 minuty za každý bod délky zápasu (v zápasech do 9 bodů 18 minut, do 11 bodů 22 minut, do 13 bodů 26 minut)

- startovné: 500 Kč

- finanční ceny: 5 000, 3 000, 2 000 a 1 000 Kč (garantováno)

- volitelná možnost přisazení 500 Kč do vedlejšího banku – bude rozdělen v poměru 70% - 30% mezi dva nejlépe umístěné zúčastněné hráče

- slevy ze startovného mají hráči přihlášení do 15. 6. 2018 v následující výši:
žáci, studenti a důchodci 50 %
ostatní hráči 25% (netýká se vedlejšího banku)

Časový harmonogram: