Ve dnech 1. - 5. 11. jsme se tradičně zúčastnili největšího světového turnaje, 5th Merit International Backgammon Open, za účasti rekordního počtu 558 hráčů.

Složení týmu: Eva Žižková, Leoš Fiala, Jirka Olejníček, Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Honza Černý.

Skvělého úspěchu dosáhla Eva, která vyhrála kategorii Intermediate, 185 hráčů, a to bez porážky. Gratulujeme!

Fotogalerie

Kompletní výsledky (zdroj chicagopoint.com): 

MASTER FLIGHT (373): 1-Carter Mattig (USA), 2-Lars Trabolt (Denmark), 3-Maik Stiebler (Germany), 4/5-Ingo Mohr (Germany) / Deniz Bagçivan (Turkey), 6/8-Vasily Chemokhonenko (Russia) /Cuneyt Argun Genç (Turkey) / Thomas Tenland (Sweden), 9/12-Jan Jacobowitz (Germany) / Alkhas Lagulaa (Russia) / Karsten Bredahl (Denmark) / Mikayel Vardanyan (Russia), 13/20-Kakhaber Natchkebia (Georgia) / Bjørn Lorentzen (Norway) / Henning Frick (Germany) / Kemal Okal (Turkey) / Frans Munk Rediin (Denmark) / Stefan Parlow (Austria) / Mate Feher (Hungary) / Johan Moazed (Sweden); 1LC-Hazhir Atari (Iran), 2LC-Aidin Mehtar (Iran), 3LC/4LC-Burak Çulhaci (Turkey) / Larry Taylor (USA); Ladies Prize - Laura Monaco (Italy).

INTERMEDIATE (185): 1-Eva Zizkova (Czech Republic), 2-Katalin Veszeli (Hungary), 3-Kian Ghods (Iran), 4/5-Cemal Öztemiz (North Cyprus) / Andrey Nesterov (Ukraine), 6/8-Helén Anderson (Sweden) / Payam Pashaeifar (Iran) / Alexander Polden (England); 1LC-Jordan Kirchev (Bulgaria), 2LC-Orhan Bitlisli (Turkey); Ladies Prize - Eva Zizkova (Czech Republic).

ION RESSU MEMORIAL DOUBLES (163 teams): 1-Frank Frigo (USA) & Fred Frigo (USA), 2-Véronique Chomaz/Déhon (France) & Michel Serrero (France), 3/4-Götz Hildsberg (Germany) & Kimon Papachristopoulos (Germany) / Claus Elken (Denmark/Malta) & Telleff Igland (Norway).

MERIT SUPER JACKPOT #1 (32): 1-Stepan Nuniyants (USA), 2-Razi Bobrov (Israel), 3/4-Lito Frondoso (Philippines) / Volker Sonnabend (Germany).

MERIT SUPER JACKPOT #2 (32): 1-Ary Nogueira (Brazil), 2-Thomas Rönn (Sweden), 3/4-Michihito Kageyama (Japan) / Jon Kristian Røyset (Norway).

869BG WARM-UP TROPHY (128): 1-Lars Trabolt (Denmark), 2-Romani Gvenetadze (Georgia), 3/4-Helmut Gerdenits (Austria) / Simon Shamash (England).

MERIT PARK WARM-UP #2 (150): 1-Brian Lever (England), 2-Omid Badiei (Sweden), 3/4-Elena Saukova (Russia) / Vatsyk Yurii (Ukraine).

SPEEDGAMMON (128): 1-Artur Petrosyan (Russia), 2-Jonas Moehrdel (Denmark), 3/4-Thomas Myhr (Denmark) / Roland Ekström (Switzerland/Malta).

ONE-POINT MATCH (128): 1-Zoran Maric (Bosnia/France), 2-Ali Jalili Yousefi (Iran), 3/4-Thomas Myhr (Denmark) / Derya Akbiyik (Turkey).

LADIES TOURNAMENT (71): 1-Cornelia Cleeman (Germany), 2-Olga Ivanova (Russia), 3/4-Christa Groll (Austria) / Dorothy Lee (England).

WET GAMMON UNDERWATER EVENT (21): 1-Lev Rosenfeld (Israel), 2-Stepan Nuniyants (USA), 3/4-Mesut Celebi (Turkey) / Thomas Kazemieh (Germany).

MOCHY'S QUIZ (169): 1st classified-Garry Kallos (Canada), 2nd classified-Amir Eshragi (Iran), 3/4 classified-Conny Eriksson (Sweden) / Larry Taylor (USA). Best Speaker / tie - Sabri Büyüksoy (Turkey) / Shahab Ghodsi (Iran/Norway).

Ve dnech 13. - 15. 10. se ve Vídni konalo finále EBIF Tour 2017. Do turnaje se mohlo kvalifikovat pouze prvních 30 hráčů, kteří se zúčastnili 3 online kvalifikačních turnajů. Z našich hráčů se kvalifikovali a finále se zúčastnili: Honza Černý, Zdeněk Žižka, Pavel Zaoral a Leoš Fiala.

Hrálo se systémem na 3 porážky, zápasy do 11 bodů. Našim borcům se z pěti placených míst podařilo získat hned 3!

Zdeněk Žižka obsadil 2. místo, když ve finále prohrál v výborným dánským hráčem Clausem Elkenem. Pavel Zaoral skončil na 4. místě, Honza Černý na 5. místě.

Celkové pořadí najdete na ebif.at

Fotogalerie

 

Ve dnech 5. - 8. října 2017 se v Reykjavíku konalo již 4. mistrovství Evropy týmů.

Kvůli náhlému onemocnění Honzy Černého a po souhlasu vedení EUBGF, náš tým, ve složení Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka a Eva Žižková, doplnila maďarská hráčka Katalin Veszeli.

I v tomto improvizovaném složení byl náš tým pouze jeden bod od přímého postupu do semifinále. Postup nám nakonec utekl v baráži, ze které se podařilo postoupit dánskému týmu.

Konečné pořadí:

1. místo: Norsko
2. místo: Německo
3. místo: Dánsko
4. místo: Francie
5. místo: Česká republika
6. místo: Švédsko
7. místo: Řecko
8. místo: Velká Británie
9. místo: Belgie
10. místo: Island
11. místo: Turecko
12. místo: Gibraltar

V roce 2018 se mistrovství Evropy bude konat na Gibraltaru.

Fotogalerie

Ve dnech 2. - 5.června jsme se zúčastnili 9. German Backgammon Championship.

Složení našeho týmu: Eva Žižková, Lukáš Jankovský, Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Honza Černý.

A uspěli jsme!

Eva s Honzou se stali mistry Německa v Double consulting, ve SpeedGammonu obsadil Pavel druhé a Eva třetí místo, Zdeněk postoupil v hlavním turnaji do čtvrtfinále.

 

Fotogalerie

Zápas Mochy vs. Zdeněk Žižka - video, eXg soubor ke stažení

Finále Doubles Consulting Honza+Eva vs. Mario Kühl, Rolf Schüler - video, eXg soubor ke stažení

Ve dnech 10. - 14. 5. jsme se zúčastnili turnaje WORLDWIDE TROPHY v Tbilisi ve složení: Jirka Olejníček, Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka a Honza Černý.

Skvělého výsledku dosáhl Zdeněk, který v těžkém poli 164 hráčů obsadil 3. místo!


Výsledky turnaje (zdroj chicagopoint.com):

MASTERS (164): 1-Tsaruk Manukyan (Armenia/Russia), 2-Revazi Tskhovrebashvili (Georgia), 3-Zdenek Zizka (Czech Republic), 4-Dankwart Plattner (Germany), 5-Herb Roman (USA); Last Chance #1: 1-Shota Revishvili (Georgia), 2-Thibaud Thompson (Switzerland); LC #2: 1-Kemal Okal (Turkey), 2-Karen Sarkisyan (Georgia); LC #3: 1-Leo Waters (England), 2-Volker Sonnabend (Germany); LC #4: 1-Vasiliy Chemokhonenko (Russia), 2-Vepkhvia Gogiashvili (Georgia); Ladies Prize: Juliya Gromenkova (Russia).

INTERMEDIATE (21): 1-Zurab Mikaia (Georgia), 2-Valeri Toreli (Georgia), 3-Kiaan Ghodsi (Iran), 4-Teimuraz Kurtsikidze (Georgia), 5-Olga Ivanova (Russia); 1LC-Artur Petrosyan, 2LC-Valeriy Narsia (Russia); Ladies Prize: Olga Ivanova (Russia).

NATIONS TEAM CHALLENGE (14 teams): 1-Armenia II (Ararat): Captain Khachik Melikyan / Tsaruk Manukyan / Eduard Nazaryan / Armen Tsaturyan / Levon Vardapetyan / Reserves Armen Muradyan & Ashot Vardapetyan, 2-Georgia I: Captain Nodari Gagua / Levan Kareli / Kakhaber Natchkebia / Simon Pankvelashvili / Karen Sarkisyan / Reserve Bakar Matikashvili, 3-Iran, 4-Germany.

DOUBLES (46 teams): 1-Davit Karatorosyan (Armenia) & Ruben Martirosyan (Armenia), 2-Armen Khachatryan (Armenia/Russia) & Armen Muradyan (Armenia), 3/4-Nick Blasier (USA) & David Presser (Israel) / Roberto Litzenberger (USA) & Ed O'Laughlin (USA).

SUPER JACKPOT 1 (16): 1-Aleksei Askurava (Russia), 2-Christopher Rogers (England).
SUPER JACKPOT 2 (13): 1-Nick Blasier (USA), 2-Toni Bernaba (Lebanon).

LADIES TOURNAMENT (7): 1-Ekaterna Dzandzava (Georgia), 2-Regine Hall Papachristopoulos (Germany)

ONE-POINTER (64): 1-Airat Metchin (Russia), 2-Jakob Kudrin (Russia).

Fotogalerie