Stejně jako v minulém roce jsme vypadli v 8. kole a stejně jako v minulém roce to bylo s Rakouskem.

8. kolo - ČR : Rakousko Skóre PR Luck (Cost) Zápas ke stažení
Zdeněk Žižka - Mario Lazzer 13 : 5 1,71 : 3,69 1,288 Kreon-XZet24.xg
Jan Černý - Friedrich Rattinger 7 : 13 3,20 : 5,87 -3,840 Jaflo-anezka.xg
Pavel Zaoral - Wolfgang Bacher 13 : 10 4,32 : 2,76 2,837 Ophris-pazara.xg
Eva Žižková - Bernhard Mayr 10 : 13 8,36 : 3,32 -1,227 taulajoe-elza.xg
Jiří Olejníček - Stefan Parlow 6 : 13 9,06 : 10,17 -4,370 steffi-Morfeus.xg
             
ČR - Rakousko 2 : 3      

Statistiky jednotlivců:

  výhra : prohra ∅ PR Luck
Zdeněk Žižka 6 : 2 3,39 -0,68
Honza Černý 5 : 3 4,52 -0,33
Pavel Zaoral 3 : 5 5,24 -2,27
Eva Žižková 4 : 4 7,59 0,79
Jiří Olejníček 4 : 4 7,03 0,49

V turnaji zbývá ještě 10 týmů. V 7. kole nás čeký velmi silný tým Turecka:

Průběžné pořadí: www.ebif.at

Turnaje se zúčastnilo 10 hráčů, o první místo se podělili Leoš Fiala a Honza Černý.

Hrálo se Švýcarským systémem na 5 kol, zápasy do 7 bodů. O pořadí rozhoduje počet výher, v případě rovnosti je místo dělené.

Celkové pořadí:

Pořadí Jméno Počet výher
1-2 Leoš Fiala 4
  Honza Černý 4
3-6 Jiří Olejníček 3
  Pavel Zaoral 3
  Jiří Vala 3
  Danyal Downer 3
7-8 Martin Filipi 2
  Eva Žižková 2
9 Iwo Kovář 1
10 Martin Tausche 0

Ve dnech 30.10. - 4. 11. 2018 jsme se zúčastnili největšího světového turnaje 6th MERIT INTERNATIONAL BACKGAMMON OPEN v severním Kypru.

Složení týmu: Eva Žižková, Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Honza Černý

Největšího úspěchu dosáhl Honza, který vyhrál SpeedGammon turnaj.

Kompletní výsledky (zdroj chicagopoint.com):

MASTER FLIGHT (358): 1-Franck Stepler (France), 2-Aurelian Bonnet (France), 3-Lars Trabolt (Denmark), 4/5-Ofir Balali (Israel) / Abdullah Sorgüven (Turkey), 6/8-Ralf Jonas (Germany) / Michael Larsen (Denmark) / Katalin Veszeli (Hungary), 9/12-Roohollah Amiri-Andy (Iran) / Janne Bergström Sweden) / Tobias Hellwag (Germany) / Jan Jacobowitz (Germany), 13/20-Raj Jansari (UK) / Tom Zarrinnam (USA) / Dimitrios Manganas (Greece) / Recep Ural (Turkey) / Conny Eriksson (Sweden) / Mårten Howe (Sweden) / Soinguli Amirov (Georgia) / Stephane Cheneviere (France); 1LC-Jalil Khalili (Iran), 2LC-Mark Ferrin (USA), 3LC/4LC-Timur Bulekbaev (Russia) / Ibrahim Karaca (Turkey); Ladies Prize - Katalin Veseli (Hungary).

INTERMEDIATE (174): 1-Paul Schlegel (Germany), 2-Gela Metskhvarishvili (Georgia), 3-Levon Kamalyan (Armenia), 4/5-Pedro Roca de Togores (Spain) / Ashkan Yahyazadeh (Iran), 6/8-Oliver Plaehn (Germany) / Yilmaz Kurtay (Turkey) / Aref Darvish (Iran), 9/12-Zoran Krogstad (Norway) / Juan Pablo Pieroni (Argentina) / PayM Pasha (Iran) / Bogdan Constantinoiu (Romania); 1LC-Jordan Kirchev (Bulgaria), 2LC-Tomer Wisbord (Israel), 3LC/4LC-Cemalettin Karakütük (Turkey) / Ruslan Mialeshka (Belarus); Ladies Prize - Juliya Gromenkova (Russia).

ION RESSU MEMORIAL DOUBLES (154 teams): 1-Alain Babillon (France) & Olivier Décultot (France), 2-Janne Bergström (Sweden) & Thomas Rönn (Sweden), 3/4-Gerhard Janotta (Germany) & Markus Rindisbacher (Germany) / Eli Roymi (Israel) & Israel Yacobov (Israel).

MERIT SUPER JACKPOT #1 (32): 1-Mikael Westerlund (Sweden), 2-Kanade Kubota (Japan).
MERIT SUPER JACKPOT #2 (32): 1-Shahab Ghodsi (Iran), 2-Werner Schmucki (Austria).
MERIT SUPER JACKPOT #3 (16): 1-Gavriel Menasherov (Israel), 2-Masayuki Mochizuki (Japan).

869BG WARM-UP (256): 1-Yoshiyuki Nakamura (Japan), 2-Shay Asraff (USA), 3/4-Çumhur Bektüre (Turkey) / Yuriko Yamamoto (Japan).

SPEEDGAMMON (128): 1-Honza Cerny (Czech Republic), 2-Kenji Shimodaira (Japan), 3/4-Honza Cerny (Czech Republic) / Götz Hildsberg (Germany).

ONE-POINT MATCH (128): 1-Alain Babillon (France), 2-Irakli Jashi (Georgia), 3/4-Tobias Schön (Germany) / Hamidreza Ardalani (Iran).

LADIES TOURNAMENT (64): 1-Annelie Skoglund (Sweden), 2-Alexandra Knupfer (Romania/Switzerland), 3/4-Karina Langhoff de Turah (Denmark) / Ann Maibritt Ehlers (Denmark).

MOCHY'S QUIZ (163): 1-Yuri Nakamura (Japan), 2-Henning Frick (Germany). Best Speaker - Zdenek Zizka (Czech Republic).

WET GAMMON UNDERWATER ONE-POINT EVENT (14): 1-Tim Line (UK), 2-Marius Corneliu Veres (Romania).

 

Fotogalerie

V 5. kole jsme nejtěsnějším rozdílem porazili silný tým Itálie. V 6. kole nás čeká Španělsko:

Průběžné pořadí: www.ebif.at