1. září odstartoval 5. ročník šampionátu týmů - Online Team Championship 2018, který byl letos poprvé rozšířen i o týmy mimo Evropu.

Jako každý rok, byli naši hráči do turnaje nominováni na základě svých výkonů (PR) z předchozího online MČR. 

Český tým tak hraje ve složení: Zdeněk Žižka, Jan Černý, Pavel Zaoral, Eva Žižková a Jiří Olejníček.

Turnaj se hraje na tři porážky.

Turnaje se účastní 26 týmů z těchto zemí: Česko, Bulharsko, Německo, Dánsko, Norsko, Island, Velká Británie, Řecko, Itálie, Írán, Chorvatsko, Rakousko, Polsko, Rusko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina, Maďarsko, Francie, Gruzie, Rumunsko, Mexiko, Španělsko, Makedonie, Argentina, USA

Průběh turnaje, výsledky i odehrané zápasy budou uveřejňovány zde na webu.

Oficiální web turnaje: ebif.at

Soupeři českého týmu pro první 3 kola:

Rumunsko, USA, Chorvatsko:

 

Turnaje se zúčastnilo 11 hráčů, zvítězil Zdeněk Žižka.

Hrálo se Švýcarským systémem na 5 kol, zápasy do 9 bodů. O pořadí rozhoduje počet výher, v případě rovnosti je místo dělené. Hráči, kteří měli Bye, mají za jménem (B).

Celkové pořadí:

Pořadí Jméno Počet výher
1 Zdeněk Žižka 5
2 Jiří Vala 4
3-4 Luboš Vencl 3
  Pavla Vidanová 3
5-6 Petr Vácha (B) 3
  Danyal Downer (B) 3
7-8 Honza Černý 2
  Leoš Fiala 2
9-10 Eva Žižková (B) 2
  Pavel Zaoral (B) 2
11 Alion Andersson (B) 1

Ve dnech 31. 8. - 2. 9. 2018 jsme se zúčastnili přátelského týmového turnaje 4 zemí - Maďarsko, Rakousko, Německo, Česko.

Hráli: Eva Žižková, Jirka Vala, Jirka Olejníček, Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Honza Černý.

Hrálo se v hezkém prostředí v Balatonfüredu u Balatonu a příjemné atmosféře.

Našemu týmu se tentokrát moc nedařilo, přesto jsme nakonec urvali třetí místo.

Konečné pořadí:
1. Německo
2. Maďarsko
3. Česko
4. Rakousko
5. Švýcarsko

 

Fotogalerie

V nové sezóně budeme hrát 8 měsíčních turnajů (mimo léto a měsíce, kdy ve Vánoční a Velikonoční turnaj).

Formát turnajů:

  • Švýcarský systém na 5 kol, zápasy do 7 bodů
  • Turnaj se bude hrát s hodinami, 11 min. na zápas + 12 s na tah
  • Vklad 300 Kč, do cen 100% vkladů
  • 2 až 3 ceny dle počtu hráčů
  • V případě stejného počtu vítězství se ceny dělí
  • Začátky v 17:30

Ve dnech 1. - 5. 8. 2018 se v Monte Carlu konalo 43. mistrovství světa v backgammonu. Šampionát vyhrála Akiko Yazawa (JPN), která zvítězila již v roce 2014.

Z českých hráčů se mistrovství zúčastnili: Honza Černý, Zdeněk Žižka, Pavel Zaoral a Eva Žižková.

Největšího úspěchu dosáhl Honza Černý, který byl smolně vyřazen 1 kolo před finálovou osmičkou, když v zápase do 17 bodů vedl 16:8.

Kompletní výsledky (zdroj www.chicagopoint.com):

CHAMPIONSHIP (177): 1-Akiko Yazawa (Japan), 2-Philip Kazemieh (Germany), 3-Lawrence Powell (England), 4/5-Patrick Didisheim (Switzerland) / Benjamin Lund (Denmark), 6/8-Raj Jansari (England) / Ricardo Malas (Lebanon) / Thomas Rönn (Sweden); 1C-Alexei Askurava (Russia), 2C-Sander Lylloff (Denmark), 3C/4C-Victor Ashkenazi (USA) / Engin Ongel (Turkey/England); 1LC-Michihito Kageyama (Japan), 2LC-Allen Tish (USA).

INTERMEDIATE (57): 1-Julia Gromenkova (Russia), 2-Helmut Jeske (Germany), 3-Georg Lachnit-Winter (Germany), 4/5-Souhail Atie (Lebanon) / Zoran Krogstad (Norway); 1C-Tim Lawless (USA), 2C-Martin de Bruin (USA/Spain), 3C/4C-Majken Johansen (Denmark) / Claude Peffer (Luxembourg); 1LC-Murat Özyilmaz (Turkey), 2LC-Julian Hart (USA).

BEGINNERS (8): 1-Sonja Custers (Belgium), 2-Vlada Timerzanova (Russia), 3-Michael Litwinsky (Israel); 1LC-Shawnee Bor (USA), 2LC-Derek Winterbottom (Isle of Man).

SUPER JACKPOT (64): 1-Alfredo Unes (Brazil), 2-Chris Trencher (USA), 3/4-Giorgos Kleitsas (Greece) / John O'Hagan (USA).

MAGRIEL MEMORIAL SUPER SENIORS (128): 1-Slava Pryadkin (Ukraine/Germany), 2-Lyova Ghazaryan (Armenia), 3/4-David Brown (England) / Ricardo Malas (Lebanon).

JUNIORS TOURNAMENT (7): 1-David Broomfield (England), 2-Alya Issa (Jamaica).

DOUBLES TOURNAMENT (64 teams): 1-Jason Pack (USA) & Lars Trabolt (Denmark), 2-Giorgos Kleitsas (Greece) & Platon Tserliagkos (Greece), 3/4-Götz Hildsberg (Germany) & Kimon Papachristopoulos (Germany) / David Asplund (Sweden) & Jörgen Granstedt (Sweden/Malta).

SPEEDGAMMON TOURNAMENT (64): 1-Dimitri Loi (USA), 2-Christoph Wagener (Germany), 3/4-Frédéric Andrieu (France) / Thierry Aste (Monaco).

LADIES TOURNAMENT (20): 1-Alexandra Knupfer (Romania/Switzerland), 2-Laurence Sinitzky (France).

8th BACKGAMMON PROFICIENCY EXAM (31): 1-Matt Cohn-Geier (USA) with 43/50 correct, 2/3-Jörgen Granstedt (Sweden/Malta) / Sander Lylloff (Denmark) with 40/50 correct.

BELAIR TEAM TOURNAMENT (26 teams): 1-Three Geezers: Martin Barkwill (UK) / Jason Pack (USA) / Alireza Sarabi (Iran), 2-Atlantico: Stéphane Cheneviere (France) / Philippe Quiboeuf (France) / Laurence Sinitzky (France)

USBGF LIFETIME ACHIEVEMENT AWARD: Matvey "Falafel" Natanzon (USA/Israel).

MONTE CARLO WARM-UP TOURNAMENT (72): 1-Olivier Décultot (France, 2-Stephan Hartmann (Germany), 3/4-Johan Moazed (Sweden) / Daniel Polensvaig (Argentina); 1C-Joaquin Koifman (Argentina), 2C-Nadjib Kawkab (Germany).

8th MONTE CARLO OPEN - CHAMPIONSHIP (77): 1-Gary Bauer (USA), 2-Sergey Erohkin (Russia), 3/4-Ron Rubin (USA) / Antoinette-Marie Williams (USA); 1C-Ralf Jonas (Germany), 2C-Jacek Wojciechowski (Poland).

8th MONTE CARLO OPEN - INTERMEDIATE (47): 1-Walter Thesing (Luxembourg), 2-Rolf Vetsch (Switzerland), 3/4-Bruno Fanan (Italy) / Joaquin Koifman (Argentina); 1C-Francesco Oliva (Italy), 2C-Laurence Sinitzky (France).

Fotogalerie