Ve dnech 30. 4. - 5. 5. 2019 jsme se zúčastnili turnaje v italském Jesolu ve složení Eva Žižková a Honza Černý.

Eva obsadila v hlavním turnaji skvělé 2.místo!

Umístili jsme se i v dalších turnajích:

Vítězství v týmové soutěži spolu s Katalin Veszeli.

Eva 3. - 7. místo v turnaji Speed and Triple.

Honza 3. místo v turnaji Sving.

Eva se stala hráčkou turnaje!

Turnaj se hrál v krásném prostředí u moře, byl výborně organizován s množstvím turnajů.

Kompletní výsledky (zdroj www.chicagopoint.com):

CHAMPIONSHIP (61): 1-Massimiliano Calusio, 2-Eva Zizkova (Czech Republic), 3/4-Alessandro Rietti / Andres Stadeli (Switzerland), 5/8-Walter Busato / Nicholas Déhon (France) / Eric Guedj (France) / Fabrizio Lo Surdo.

INTERMEDIATE (38): 1-Annalisa Agosti, 2-Veronique Déhon (France), 3/4-Gianfranca Pasciu / Claudio Testa; 1C-Alexander Heilmann (Germany), 2C-Reinhold Drugowitsch (Austria), 3C/4C-Stefano Sinopoli / Emil Sirakov (Bulgaria).

BEGINNERS (4): 1-Arturo Khan (France).

TORNEO OPEN CNB (66): 1-Francesco Mauri, 2-Lorenzo Rusconi, 3/4-Florin Popa (Romania) / Marc Werner (Germany).

SUPERJACKPOT (16): 1-Alain Babillon (France), 2-Aurelien Bonnet (France).

TEAM EVENT (13 teams): 1-Honza Cerny (Czech Republic) / Katalin Veszeli (Hungary) / Eva Zizkova (Czech Republic), 2-(Germany): Christian Liebe-Harkort / Claus Weissbarth / Marc Werner.

DOUBLES CONSULTING (28 teams): 1-Nodar Gagua (Russia) & Pavel Shirokov (Russia), 2-Stefan Frigerio (Switzerland) & Silvia Weilemann (Switzerland), 3/4-Evaristo Fernandez (Spain) & Andres Stadeli (Switzerland) / Giovanna La Falce & Daniele Rotondo.

SPEEDGAMMON #1 (32): 1-Roland Himmelberger (Switzerland), 2-Fabrizio Lo Surdo, 3/4-Gundogan Ferrat (Germany) / Laura Monaco.
SPEEDGAMMON #2 (16): 1-Giorgio Castellano, 2-Laura Monaco.

SPEED & TRIPLE 50: 1-Claus Weissbarth (Germany), 2-Matteo di Napoli, 3/7-Eva Zizkova (Czech Republic) / Mario Mei / Stefan Frigerio (Switzerland) / Michael Weidner (Germany) / Fabio Cultrera, 8-Evaristo Fernandez (Spain).

ATLANTICO TOURNAMENT (42): 1-Claus Weissbarth (Germany), 2-Fabio Cultrera, 3/4-Franco Candeo / Marco Solazzo.

SWING (39): 1-Iancu Stelian (Albania), 2-Florin Popa (Romania), 3-Honza Cerny (Czech Republic), 4-Eric Benichou (France).

LADIES TOURNAMENT (10): 1-Elfride Fritz (Austria), 2-Laura Monaco.

JESOLO STYLE (30): 1-Reinhold Drugowitsch (Austria), 2-Richard Biddle (United Kingdom), 3/4-Roland Himmelberger (Switzerland) / Claudio Testa.

SENIOR'S TOURNAMENT (26): 1-Andrea de Zandonati, 2-Philippe Vouhé, 3/4-Sassan Kachian (Belgium) / Christine Mochon (France).

WARM-UP (34): 1-Gerhard Stoll, 2-Florin Popa (Romania), 3/4-Giovanna La Falce / Gianlazzaro Sanna.

PLAYER OF THE TOURNAMENT: Eva Zizkova (Czech Republic).

Fotogalerie 

XVI. ročník mezinárodního turnaje v backgammonu

12.-14.7. 2019

Místo prezentace, zajištění ubytování, sekretariát a hrací sál:
Tipsport Arena, Sukova třída 1735, Pardubice, spojení od nádraží ČD trolejbusem č. 3 nebo autobusy č. 10, 16 a 17 (4. zastávka) (mapa)

Pořadatel: AVE-KONTAKT s.r.o.

Ředitel turnaje: Jan Šťastna

12. - 13. 7. - Turnaj jednotlivců

- účast: hráči bez omezení věku a výkonnosti

- základní část: švýcarský systém na 7 kol, zápasy s doublovací kostkou do 9 bodů

- druhotná kritéria: 1. rozdíl skóre, 2. Buchholz, 3. vzájemný zápas

- nejlepších osm hráčů po základní části postupuje do čtvrtfinále (11 bodů), semifinále (11 bodů) a finále (13 bodů) + o 3. místo (9 bodů)

- párování čtvrtfinále bude volené, podobně jako v bridži: První hráč pořadí po základní části si volí svého soupeře ze zbylých sedmi, pak si volí druhý nejlepší a pak třetí nejlepší zbývající hráč. Zbylí dva hráči tvoří čtvrtý pár. Semifinále pak proti sobě hrají vítězové 1. a 4. páru a vítězové 2. a 3. páru.

- v turnaji se budou používat šachové hodiny: hráč má 12 sekund na tah + celkovou rezervu 2 minuty za každý bod délky zápasu (v zápasech do 9 bodů 18 minut, do 11 bodů 22 minut, do 13 bodů 26 minut)

- startovné: 500 Kč

- finanční ceny: 5 000, 3 000, 2 000 a 1 000 Kč (garantováno)

- volitelná možnost přisazení 500 Kč do vedlejšího banku – bude rozdělen v poměru 70% - 30% mezi dva nejlépe umístěné zúčastněné hráče

- slevy ze startovného mají hráči přihlášení do 15. 6. 2019 v následující výši:
žáci, studenti a důchodci 50 %
ostatní hráči 25% (netýká se vedlejšího banku)

Časový harmonogram:

Ve dnech 8.-14.4.2019 jsme se zúčastnili turnaje WBGF 2019 World Team Championship a návazně individuálního turnaje 4th Merit Open Montenegro GP.

Složení týmu: Eva Žižková, Zdeněk Žižka, Pavel Zaoral, Jirka Olejníček, Honza Černý

Týmová soutěž se hrála ve 4 skupinách, první dva týmy postoupily do čtvrtfinále.

Měli jsme těžkou skupinu (všechny byly těžké smile) a skončili jsme na 4. místě ze sedmi.

Titul získali, stejně jako  v minulém roce, hráči Německa, 2. místo obsadilo Rakousko, 3. místo Dánsko.

Výsledky našich hráčů v týmové soutěži:

Zdeněk 4:2, Jirka 3:1, Eva 3:2, Pavel 0:3, Honza 1:5.

V individuálních soutěžích uspěla Eva, která se dostala 2x do semifinále ve SpeedGammonu a Zdeněk, který postoupil do semifinále Super Jackpotu.

Fotogalerie

Ve dnech 28. 2. - 3. 3. jsme se zúčastnili 1. ročníku turnaje Porta Nigra Invitational, který se konal v nejstarším německém městě - Trevíru.

Složení: Pavel Zaoral, Zdeněk Žižka, Honza Černý

Zdeněk obsadil 3. místo v turnaji SpeedMasters.

Fotogalerie

Ve dnech 16. - 17. 2. jsme v Praze sehráli přátelské utkání proti (převážně) anglickému týmu.

V sobotu jsem hráli týmovou soutěž, prohráli jsme 12:16.

Složení týmů:

UK: Peter Snape, Stephen Bibby, Brendan Burgess, Martin Barkwill, Tim Cross, Julian Minvalla, Katalin Veszeli

CZ: Eva Žižková, Iwo Kovář, Jirka Olejníček, Jirka Vala, Pavel Zaoral, Zdeněk Žizka, Honza Černý

 

V neděli se hrál individuální turnaj na dvě porážky.

Výsledky: